اندیشمندان و اسلام آوردن

روزنامه الکترونیکی "بدون مرز" روز یکشنبه در خبری نوشت: هنریک برودر روزنامه نگار و نویسنده سرشناس مجله دیر اشپیگل آلمان اسلام آورد.

برپایه این گزارش ، کتاب معروف برودر تحت عنوان "های ... اروپا در حال تسلیم "  پر فروش ترین کتاب سال در آلمان در سال 2007 نام گرفت.

از گفته های برودر قبل از تشرف به اسلام می توان به نمونه های زیر اشاره کرد: " وقتی که وزیر دادگستری آلمان گفت که می توان دین اسلام را اساس قوانین کرد برودر گفت: نمی خواهم اروپا تسلیم مسلمانان شود" ،  "  اسلام ایدئولوژای شده است که  بیشترین دشمنی را با زندگی پیشرفته غرب دارد... به جوانان اروپایی نصیحت می کنم مهاجرت کنند... اروپا کنونی تا 20 سال دیگر دوام نخواهد آورد... اروپا به اسلام جمعیتی تبدیل شده است...    

نشریه "بدون مرز"  در ادامه نوشت: به این ترتیب برودر 61 ساله صاحب صدها مقاله علیه اسلام و مسلمانان فریاد زد که " به من گوش کنید من مسلمان شدم".

اعلام رسمی تشرف به اسلام این نویسنده یهودی نتیجه نزاع درونی طولانی مدت او با نفسش طی سالهای گذشته بود و وی در برابر امام جماعت مسجد رضا (ع) در" نیو کلن "  آلمان گفت: من  اخیرا از کتمان گویی درباره اسلام که با همه وجودم علیه آن سخن می گفتم رهایی یافته ام.

 وی در پاسخ به سوالی پیرامون خروج از دین اصلی خود یعنی یهودیت گفته است که " من دینم را وداع نکرده ام بلکه به اسلام بازگشته ام ، اسلامی که دین همه فطرتهایی است که هر انسانی  براساس ان متولد می شود".

این نویسنده المانی یهودی تبار شهادتین خود را به اسلام در حضور دو شاهد بر زبان جاری ساخت و نام " محمد برودر" را برای خود برگزید.

وی پس از این نامگذاری با افتخار گفت: من اکنون عضوی از امتی هستم که جمعیت آنان به بیش از یک میلیارد و 300 هزار نفر در جهان می ر سد و همچنان در معرض اهانت هستند. من بسیار خوشحالم که به خانه ام بازگشته ام جایی که در آن متولد شدم.

برپایه این گزارش بسیاری از فرهیختگان آلمانی از گرویدن برودر به اسلام پس از سالها جنگ علیه مسلمانان و دین مبین اسلام استقبال کرده اند و بسیاری از این فرهیختگان آنگونه که نشریه بدون مرز نوشته و روزنامه مصری " الاسبوع" ان را نقل کرده است این تشرف را به مثابه شوکی بزرگ به آلمان می دانند همانجایی که با حرارت از نوشته های اسلام ستیز برودر استقبال و در نشر ان تلاش می کردند.

اقبال التمیمی روزنامه نگار روزنامه سعودی الریاض در باره برودر می نویسد: وی یکی از بحث برانگیزترین نویسندگان آلمان امروز بود و همواره طی سی سال گذشته به دلیل نوشته هایش حکومت آلمان تحت شدیدترین فشارها از سوی کشورهای اسلامی قرار می گرفت.

گفته می شود پدر و مادر برودر هردو جزو نجات یافتگان واقعه ادعایی " هولوکاست " بوده اند.

هنریک مودست برودر (به آلمانی: Henryk Modest Broder) (زاده ۲۰ اوت ۱۹۴۶) نویسنده، روزنامه‌نگار و طنزپرداز آلمانی یهودی و لهستانی‌تبار است. وی در نشریاتی چون اشپیگل و تاگس‌اشپیگل قلم می‌زند و ویرایش‌گر سالنامه «گاهشمار یهودی» است. مسائلی که وی در نوشته‌های جدلی، طعنه‌زن و طنزآمیز خود مطرح می‌کند بیشتر شامل ناسیونال سوسیالیسم آلمان، مسئله‌ٔ یهودی‌ها در اروپا، جنبش چپ آلمان، اسلام‌گرایی، اسرائیل و مناقشه اسرائیل و فلسطین می‌شود.

برودر عقیده داشت که انتقاد آلمانی‌ها از سیاست‌های اسرائیل ارتباطی نزدیک با باورهای یهودستیزانه آنها دارد.

٠٠٠٠٠

بگذریم; راستی چرا اروپاییها، بویژه اندیشمندهاشون بیش از گذشته و با عطش فراوان به اسلام عزیز می پیوندند اما ما ازون گریزان؟؟؟

/ 0 نظر / 15 بازدید