آقا نمیخوام بشنوم

سلامی به خناکای باد کولر تازه سرویس شده

گاهی اوقات این طرف و اون طرف حرفهایی میشنوی که گاهاً با تمام وجود در درون فریاد میزنی که بابا نمیخوام بشنوم...میفهمی، نمیخوام. و گهگاه که این نجوا به زبان میاد آماج نکته های چرنده، خود ساخته ی، به ظاهر اخلاقی، مشتی طفل و خردسال به لحاظ فکری قرار میگیری.

مثلاً چند هفته پیش با یکی از رفقا به مسافرت رفتم که از این ترمینال جنوب تا خود قم یه بند پالس منفی میداد، که آقا تو وضعیتت اینجوره تو وضعیتت اونجوره تو خودت نمیفهمی تو...

آخه بی شعور به تو چه ربطی داره؟؟؟ چرا به اموری که اصلاً به تو ربطی نداره دخالت میکنی؟؟؟ بابا صلاح ملک خویش خسروان دانند...

حالا ناخواسته دخالت کردی، بی خیال، راهکار بده! نشین یه ریز آیه یاءس بخون، من خودم بهتر بلدم ذکر مصیبت بخونم.

دیگه باز تو یه محفل خودمونی بودیم که حضرات مطابق سنت پیشترشان گفت و شنود نمیکردند الا غیبت. من تا جایی که جا داشت دوری جستم اما یه جاهایی هم بود که دیگه واقعا نمیشد.

حالا ما چه گناهی کردیم که باید مشمول الغیبت اشد من الزنا باید بشیم.

من خودم تمام تلاشم رو میکنم که مرتکب این رذیلت اخلاقی و شرعی نشم پس چطور بی تفاوت در این محفل نوش جان کردن گوشت برادر میت خودم شرکت کنم. به ناچار گفتم:

غیبت بسه...

قیافه هاشون جالب بود، انگار شوکه شده بودند. از اون طرف سفره (از اون خردسال ها که گفتم) یکی شون با قیافه ای بسیار عاقل مدارانه، با کمال بی ادبی و گستاخی به من میگه:

تو نمیفهمی چی میگی...

عجب پس با این حرف که آقا، خانوم پشت سر دیگری که حضور ندارند حرف نزنید، شاید دلش نخواد که دیگران در مورد خودش، کارش، کلاْ امور خصوصیش حرف بزنند، اظهار نظر کنند و... اشتباهه، پس معاذبالله خداوند متعال در قرآن کریم واسه خودش این حرفها رو زده، پیامبر اسلام معاذبالله بی کار بوده و از سر تفنن یه چیزی گفته دیگه.

نه بابا جون اولاْ کمی فکر کنی به این نتیجه خواهی رسید که آنچه خدا و رسول(ص) فرمودند بی شک اثر مخرب و خطر آفرینی برایمان در دنیا و مسلماْ در آخرت داره.

ثانیاْ چطور دوست نداری پشتت حرف و نقل باشه ولی برات اهمیت نداره که در کار دیگران دخالت کنی و به غیبت بشینی. مگر کر بودی که پیامبر اسلام، خاتم رسل فرمود:

آنچه بر خود می پسندی بر دیگران نیز به پسند و آنچه بر خود نمی پسندی بر دیگران نپسند. 

ثالثاْ با این حساب در امر به معروف و نهی از منکر که دستور خداوند عزوجل در قرآن مجید است و به کرات در کلام الله مجید وجود دارد رو باید تخته کرد. و این نه تنها شدنی نیست، که خود یک اصل انسان ساز و به طبع جامعه ساز است(البته من کاری به حکومتی شدن این اصل فردی ندارم و این خود مجال دیگری رو میطلبه).

 

خدایا;

تو شاهد باش که من تنها سعی میکنم که آنچه تو امر کردی را به انجام برسانم،چه خلایق تحسینم کنند چه تنبیه.

 

یاحق

/ 0 نظر / 12 بازدید